Koszaliński Budżet Obywatelski Problem z załadowaniem strony? Kliknij tutaj

Badały się przy amfiteatrze - zwycięski projekt KBO 2026

Poniedziałek, 22 czerwca 2026

W weekend przy amfiteatrze (19-21.06.26) odbyło się wydarzenie pod nazwą "Onkopakiet dla Życia – zbadaj się bezpłatnie".

To zwycięski projekt ogólnomiejski o charakterze nieinwestycyjnym (tzw. Społeczny budżet obywatelski) w ramach Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2026. 

Przez trzy dni przeprowadzono 540 badań profilaktycznych dla kobiet.

Projekt skierowany był do pełnoletnich mieszkanek Koszalina, szczególnie tych, które nie były objęte ogólnopolskimi programami profilaktycznymi finansowanymi przez Ministerstwo Zdrowia.

Prócz badań organizatorzy edukowali uczestniczki na temat raka szyjki macicy i zachęcali do regularnego monitorowania stanu zdrowia.

Inicjatorem akcji było Stowarzyszenie "Mama w Mieście Koszalin" wraz  ze Stowarzyszeniem "Młodzi dla Przyszłości".


Powrót