W weekend przy amfiteatrze (19-21.06.26) odbyło się wydarzenie pod nazwą "Onkopakiet dla Życia – zbadaj się bezpłatnie".
To zwycięski projekt ogólnomiejski o charakterze nieinwestycyjnym
(tzw. Społeczny budżet obywatelski) w ramach Koszalińskiego Budżetu
Obywatelskiego 2026.
Przez trzy dni przeprowadzono 540 badań profilaktycznych dla
kobiet.
Projekt skierowany był do pełnoletnich mieszkanek Koszalina,
szczególnie tych, które nie były objęte ogólnopolskimi programami
profilaktycznymi finansowanymi przez Ministerstwo Zdrowia.
Prócz badań organizatorzy edukowali uczestniczki na temat
raka szyjki macicy i zachęcali do regularnego monitorowania stanu zdrowia.
Inicjatorem akcji było Stowarzyszenie "Mama w Mieście Koszalin" wraz ze Stowarzyszeniem "Młodzi dla Przyszłości".
